
PeopleOps podcast
Ahoj, jsem Irča. Vaše průvodkyně ve světe PeopleOps. Víc jak dekádu se pohybuji na technologickém trhu. Svoje roky sbírané know-how o komunikaci a podpoře lidí (nejen v techu), chci sdílet se všemi, kdo nechtějí narážet hlavou do zdi tam, kde už to za ně udělali jiní. Jsem tu pro všechny, kdo chtějí vědět, jak mluvit a pracovat s lidmi v IT, aby to dávalo smysl a přinášelo výsledky.
PeopleOps v kontextu, dlouhodobě, s praktickými zkušenostmi. Aby se žádný skvělý specialista, který začal vést lidi, nebo s nimi začal intenzivněji spolupracovat, neztratil v operativě a pod nánosem všech nových povinností a vjemů! Staňte se angažovanějšími a přitahujte si k sobě do týmu ty správné lidi! I s tím pomůžu v #PeopleOps.
Protože všechno je to o lidech.
#empower #engage #tech
PeopleOps podcast
#PEOPLEops #45: Tereza Kosnarová: Zpomalení na schůzce či workshopu vás může dovést k lepším výsledkům
Všichni to známe. Hrajeme svoji profesní roli se vším, co k ní patří. Ale co když se u některých činností necítíme dobře, nebo dokonce se nám z nich dělá fyzicky zle po těle? Nebo co když máme na důležitou schůzku omezený čas? Snažíte se do ní nacpat co nejvíc aktivit a témat, nebo si dovolíte zpomalit?
Terka Kosnarová, se kterou jsem si povídala v dalším díle #PeopleOps #podcast z vlastní zkušenosti doporučuje v obou případech zpomalit. Dát na svoji zkušenost, která se mnohdy přetaví do intuice. Terka na úvod popisuje, proč musela odvolat svoji přednášku na letošním WebExpu. Upřímně mluví o tom, jak pozná, že má zpomalit a poslouchat sama sebe. A pak plynule přecházíme v našem rozhovoru k tomu, jak podobné metody použít při práci s týmem. Ať už na workshopu, na dalším one-one, nebo na vaší příští ideační týmové schůzce - třeba až budete vymýšlet, jaké projekty můžete v dalším kvartále doručit.
Tahle epizoda čerpá z designového procesu, metod facilitace nebo frameworku Universal Design for Learning. Co se v ní pro svoji praxi a práci s lidmi dozvíte? Vybírám třeba:
💡 Dejte si čas, nejen na aktivity a výkon, ale i pauzy. Plánujte aktivity na cca 50 % času, který máte vyměřený.
💡 Všechen čas nemusíte vyplnit slovy. Ticho je během schůzek potřeba, obzvlášť pokud potřebujete přemýšlet.
💡 Využijte sílu a kouzlo mikropřestávek o délce 120 vteřin, obzvlášť před změnou aktivit.
💡 Nepodceňujte přípravu sami sebe! Terka popisuje různé způsoby inner work a její užitečnosti!
Terez taky ke všem metodám práce připravila podrobný checklist a tipy na další čtení. Čeká na vás s plnou epizodou, tedy našim celým skoro dvouhodinovým povídáním na Forendors. Tak si nás tam najděte a nezapomeňte, že #vsechnojetoolidech, a tudíž i o vás. Zpomalit vám může mnohdy pomoci 💙.
Veškerý náš obsah najdete na Forendors.cz. Sledujte a podpořte mě. Děkuji. 💙