PeopleOps podcast
Ahoj, jsem Irča. Vaše průvodkyně ve světe PeopleOps. Víc jak dekádu se pohybuji na technologickém trhu. Svoje roky sbírané know-how o komunikaci a podpoře lidí (nejen v techu), chci sdílet se všemi, kdo nechtějí narážet hlavou do zdi tam, kde už to za ně udělali jiní. Jsem tu pro všechny, kdo chtějí vědět, jak mluvit a pracovat s lidmi v IT, aby to dávalo smysl a přinášelo výsledky.
PeopleOps v kontextu, dlouhodobě, s praktickými zkušenostmi. Aby se žádný skvělý specialista, který začal vést lidi, nebo s nimi začal intenzivněji spolupracovat, neztratil v operativě a pod nánosem všech nových povinností a vjemů! Staňte se angažovanějšími a přitahujte si k sobě do týmu ty správné lidi! I s tím pomůžu v #PeopleOps.
Protože všechno je to o lidech.
#empower #engage #tech
PeopleOps podcast
PEOPLEops #39: Miroslav Uďan: Ukončuji pragmaticky, i přes bolavé ego
Odejít z korporátu do vlastního projektu, který se rozjíždí, je ve třiceti no-brainer. Nikdo (často tedy kromě našich starostlivých maminek) se takovému rozhodnutí nediví. Naopak všichni mu rozumíme. Že jde naprosto pragmaticky zavírat projekty, do kterých se pustíte ve firmě, které se už daří (má na to obrat, zisk i valuaci), je vlastně pochopitelné. Tam vlastní ego ustoupí snáz. Máte zkrátka spoustu jiných věcí, které potvrzují, že vy osobně jste dobří. Vaše rozhodnutí projekt ukončit pak znamená spíš konec trápení se a možná start něčeho nového, co vás i vaši firmu posune dál. Tohle všechno si Míra Uďan prošel a mluví o tom v našem podcastu s klidem i úsměvem.
Ono ale odcházet z vlastní firmy, se kterou jste roky byli neodmyslitelně spjatí, a která se za vašeho působení stala korunovým jednorožcem, už tak snadné není. Ani když pro to máte ten nejpragmatičtější nebo nejkrásnější důvod na světě - čas s vlastním synem (v Mírově případě). Míra v našem povídání popisuje, jak i přes takhle silnou motivaci, ho něco nutilo i po svém odchodu z role CEO zůstávat v Shoptetu aktivní. Jak trvalo si přiznat, že je dobré odejít. I jak moc mu pomohlo, že měl něco dalšího, do čeho se mohl pustit…
A pokud jeho životní, nebo spíš pracovní, dráhu sledujete, víte, že ač rovnou chtěl globální projekt, zavřel ho. Nevyšlo to - byla jeho slova. Out Of Dark zavřel, když se se společníky shodli, že se jim firma nepovede vybudovat tak, jak chtěli. Aby byla úspěšná, museli by od základu změnit svoji filozofii a definici úspěchu projektu. A to nechtěli. Pro většinu povídání o této zkušenosti si už musíte za platební bránu, na Forendors. Ale ponaučení vám nabídnu i tady:
Něco nového začít je jednodušší, než něco skončit. A opustit projekt nebo firmu, když nevíte, co je váš další velký krok, je těžké. Ale i Míra ukazuje, že je to možné.
Zkrátka #vsechnojetoolidech a odcházení z rolí a firem, se kterými jste spojení, obzvlášť!
Pokud vás něco podobného čeká, doporučuji se vrátit i k rozhovorům s Andreou Hurychovou, Lukášem Kovačem, Ditou Formánkovou nebo Honzou Mayerem. Pět rozhovoru o odcházení z projektů a rolí. Pět různých pohledů na svět. Pro mě všechny tyhle příběhy spojuje nejen pragmatismus, o kterém mluví Míra, ale hlavně velká dávka odvahy, drivu a lidskosti. Hezký poslech.
Veškerý náš obsah najdete na Forendors.cz. Sledujte a podpořte mě. Děkuji. 💙