PeopleOps podcast

PEOPLEops #16: Magda Pořízková: Jak na inovační procesy ve firmě

March 19, 2024 Jirka & Irča Episode 16
PeopleOps podcast
PEOPLEops #16: Magda Pořízková: Jak na inovační procesy ve firmě
Show Notes

Ano, každá změna bolí. Ale organismy, které se nemění vlastně směřují ke svému zániku. A u firem to není jinak. Málo která firma se může zastavit, zakonzervovat se a rozhodnout se, že inovace, postupná zlepšení nebo transformační procesy se jí netýkají. Je téměř nemyslitelné, že byste se na zářivou firemní budoucnost připravili tím, že nebudete nic dělat jinak. Jenže jak na to, aby inovace a změny byly v týmu přijímané? Aby se děly? Aby všichni věděli, že jsou žádoucí? A jak zároveň zařídit, aby se v jejich množství nebo živelnosti neutopily ani dobré nápady, ani klíčoví lidé?

O tom všem je dnešní moje povídání s Magdou Pořízkovou. Magda je People & Organizational expert. Konzultantka, která firmám pomáhá s řízením inovačních a transformačních procesů. Zvenku nastavuje (nejen HR) procesy tak, aby pomohla firmám se připravit na budoucnost. Zažila si transformace a inovační procesy i v roli manažerky, a to jak ve velkých firmách, tak i startupech.

V této epizodě #PeopleOps podcastu se věnujeme tomu, co inovace jsou. Jak inovační procesy do firmy dostat. Dotkneme se i tématu lidí - jak je pro změnu nakoupit a kdy je třeba si přiznat, že se s někým na společné cestě nedohodneme. Mluvíme i o tom, jak jsou inovace spojené s kreativitou a dobře formulovanou vizí budoucnosti.

Tady nabízíme ochutnávku několika témat, které s Magdou rozebíráme. Pokud vás zajímá víc, třeba příkladů z mojí nebo Magdiny praxe. Nebo jak je inovační kultura spojená s firemní kulturou, nebo agilním leadershipem. Nebo zda growth mindset poznáte už u náboru, rozhodně si pusťte epizodu celou. Najdete ji na Forendors. Koupit se dá samostatně nebo v rámci měsíčního předplatného. To nabízí velký kus know-how Jirky Vicherka a Irči Zatloukalové. Autoři projektu #PeopleOps touží pomoci všem, kdo se chtějí naučit mluvit a pracovat s lidmi v IT tak, aby to dávalo smysl a přinášelo výsledky. Protože #vsechnojetoolidech.Veškerý náš obsah najdete na Forendors.cz. Sledujte nás a podpořte nás.