PeopleOps podcast

PEOPLEops #9: Referrals aneb využíváte tento zdroj potenciálních kandidátů naplno?

January 16, 2024 Jirka & Irča Episode 9
PeopleOps podcast
PEOPLEops #9: Referrals aneb využíváte tento zdroj potenciálních kandidátů naplno?
Show Notes

Kdo je tím prvním, na koho se obrátíte, když hledáte nové lidi do svého týmu? 

Pokud je vaše odpověď, moji stávající zaměstnanci a mám na to skvělý systém, protože mi zajistí skvělé kandidáty, pak tuhle hodinku našeho povídání s Jirkou využijte jako potvrzení toho, co už víte a možná pár tipů, co vás samotné možná nenapadly.

Pokud ale vaše odpověď vedal kamkoliv mimo váš současný tým, nastražte uši a poslouchejte, jak vám dobrá práce s doporučeními může nejen zvednout úspěšnost hledání těch správných kandidátů, ale ještě i zvýšit loajalitu stávajících zaměstnanců. Když budete bedlivě poslouchat, určitě si odnesete i tipy na to, jak si ověřit, že vám hiring proces jako takový dobře funguje, nebo jak si vyrobit naprosto přirozený a super pravdivý lakmusový papírek hodnocení zdravosti vaší vlastní firemní kultury. 

Zkrátka dobrá práce s doporučeními, a to nejen ve velkých a mnohdy nákladných referral programech vám může ušetřit hodně času, peněz i nervů. Užijte si další kus mého a Jirkova know-how. Tentokrát na téma “referral”. Poslechněte si prvních několik minut našeho rozhovoru. 

Pokud vás zajímá víc, celou epizodu najdete na Forendors. Koupit se dá samostatně nebo v rámci měsíčního předplatného. To nabízí velký kus know-how Jirky Vicherka a Irči Zatloukalové, autorů projektu PeopleOps, který chce pomoci všem, kdo se chtějí naučit mluvit a pracovat s lidmi v IT tak, aby to dávalo smysl a přinášelo výsledky. Protože #vsechnojetoolidech. 

Veškerý náš obsah najdete na Forendors.cz. Sledujte nás a podpořte nás.