PeopleOps podcast

PEOPLEops #8: Krizová komunikace: Příprava výměny dlouholetých manažerů (Josef Jelínek)

January 09, 2024 Jirka & Irča Episode 8
PeopleOps podcast
PEOPLEops #8: Krizová komunikace: Příprava výměny dlouholetých manažerů (Josef Jelínek)
Show Notes

I když Josefa z české tech scény neznáte, jeho zkušenost se vám může hodit. Pepa je manažer. Má velké zkušenosti z obchodních pozic a nyní vede celou českou a slovenskou pobočku Miele. A přesně v téhle pozici se dostal do situace, která nikdy není snadná. Dospěl do bodu, kdy se musel rozloučit se dvěma klíčovými lidmi z management týmu. Okořeněné to měl tím, že sám byl v Miele zhruba rok a oba kolegové, se kterými se rozhodl se rozloučit, v Miele byli dlouhé roky. A dlouhými roky myslím třeba 20 let. Navíc Pepa potřeboval, aby bylo jasné, že rozhodnutí je jeho a že jej do něj netlačí ani polské vedení regionu, ani nikdo jiný. 

Tenhle díl je hodně o tom, jak a proč se na podobné situace dobře připravit. Ale i o tom, že mít mentora není ostuda, někdy dokonce i nutnost. Pepa se hodně vracel i k dlouhodobé vizi. Je totiž podle něj potřeba, i proto že pomáhá autenticitě komunikace. Nebo abyste nepropadali skepsi, i když jste na cestě změny zrovna v té fázi, která je složitá a kde to vypadá, že už líp nebude. 

Je to opět díl plný pokory a dobrých rad, nejen pro ty, kdo vedou týmy, ale i pro všechny, kdo někdy musí komunikovat těžká rozhodnutí a chtějí kolegy a tým podpořit, ne je nepříznivými zprávami zdecimovat.

Poslechněte si vybraných několik minut našeho rozhovoru. Pokud vás zajímá víc, celou epizodu najdete na Forendors. Koupit se dá samostatně nebo v rámci měsíčního předplatného. To nabízí velký kus know-how Jirky Vicherka a Irči Zatloukalové, autorů projektu PeopleOps, který chce pomoci všem, kdo se chtějí naučit mluvit a pracovat s lidmi v IT tak, aby to dávalo smysl a přinášelo výsledky. Protože #vsechnojetoolidech.

Veškerý náš obsah najdete na Forendors.cz. Sledujte nás a podpořte nás.