PeopleOps podcast

PEOPLEops #2: Dita Formánková: Jak na předávání vedení (neziskovky)

October 31, 2023 Jirka & Irča Episode 2
PeopleOps podcast
PEOPLEops #2: Dita Formánková: Jak na předávání vedení (neziskovky)
Show Notes

Prvním hostem, který přijal pozvání do našeho PeopleOps studia, je Dita Formánková. Zakladatelka Czechitas, která v čele této neziskové vzdělávací organizace stála od doby, kdy ji založila (roku 2014), až do teď. 

Irča si ji pozvala k mikrofonu, protože chtěla zjistit, jaké to je svou vypiplanou neziskovku předávat nové CEO. Senta Čermáková do Czechitas přichází z venku a Ir zajímalo, kdy sáhnout po novém CEO z vlastních řad a kdy zvenku. Jak se po takovém kroku mění role foundera. Je to jiné, když jde o neziskovku, než co známe z komerčních firem? Jde sebe nebo tým na takovou situaci připravit? A jak celý proces nastavit tak, aby ho přijal váš leadership tým i komunita, kterou přes deset let sami reprezentujete? I tohle jsou témata, kterých se Dita a Ir v upřímněm rozhovoru bez příkras  dotýkají.

Poslechněte si prvních deset minut rozhovoru. Pokud vás zajímá víc, celou epizodu najdete na Forendors. Koupit se dá samostatně nebo v rámci měsíčního předplatného. To nabízí velký kus know-how Jirky Vicherka a Irči Zatloukalové, autorů projektu PeopleOps, který má pomoci všem, kdo se chtějí naučit mluvit a pracovat s lidmi v IT tak, aby to dávalo smysl a přinášelo výsledky. Protože #vsechnojetoolidech. 


Veškerý náš obsah najdete na Forendors.cz. Sledujte nás a podpořte nás.